To za nami

Rok Szkolny 2022 - 2023

Warsztaty stolarskie

Nasi uczniowie mieli niezwykłą okazję wyjechać na wycieczkę szkolną do Ośrodka Edukacji Technicznej Pinokio, gdzie w miłej i wesołej atmosferze zdobyli wiele nowych umiejętności. Dzieci poznały proces powstawania mebli, dowiedziały się, jakich narzędzi używa stolarz oraz czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane.

W programie była również prezentacja nowoczesnych urządzeń do obróbki drewna oraz możliwość wykonania drewnianych przyborników pod okiem instruktorów.

Dodatkowo uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu grach i zabawach na świeżym powietrzu, a na koniec wycieczki mogli upiec kiełbaski nad ogniskiem.

Była to wspaniała okazja do połączenia nauki i zabawy.

Remont łazienki

Chcielibyśmy się z Wami podzielić dobrą nowiną! Udało nam się przeprowadzić remont łazienki dla starszych klas i dzięki temu możemy zapewnić naszym uczniom lepsze warunki sanitarne, co jest bardzo ważne dla ich zdrowia i komfortu. Wszystko to zawdzięczamy staraniom Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż - serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w rozwój naszej szkoły. Wierzymy, że takie działania przyczyniają się do poprawy standardów edukacyjnych w naszej społeczności. Jeszcze raz dziękujemy!

Euroweek!

Przed feriami uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielkami języka angielskiego uczestniczyli w fantastycznych 5 dniowych warsztatach w górach. Ćwiczyli umiejętności współpracy, kooperacji, autoprezentacji oraz zdolności liderskie, wszystko w języku angielskim pod okiem wolontariuszy z Ameryki Północnej, Południowej, Afryki i Europy.
Zebraliśmy wspaniałe wspomnienia!

Goście z OSP w Otwocku Wielkim

27 stycznia gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Otwocku Wielkim.
Dziękujemy druhom

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas 0-III wspólnie przygotowali program muzyczno- taneczny z akcentem humorystycznym. Program artystyczny bardzo podobał się gościom. Dziadkowie nie kryjąc radości i dumy ze swoich pociech, brawami nagradzali występy dzieci.
Dziękujemy wszystkim Gościom za tak liczne przybycie. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najpiękniejsze wszystkim Babciom i Dziadkom.

Szkolne Jasełka

22.12.2022 r. w naszej szkole uczniowie klas 2,3,4 i 5 pod opieką pani Krystyny Czapnik przygotowali przedstawienie Jasełkowe.

Dzień Seniora.

Dnia 20.12.2022 r. zaprosiliśmy seniorów na wspólne kolędowanie. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Spędziliśmy miło czas przy gorącej herbacie i pysznych słodkościach. Dziękujemy za wspólny wieczór.

D

Zwyczaje bożonarodzeniowe"

19.12.2022 roku dzieci z klas 0 i I wraz z paniami Agatą i Asią wybrały się na wycieczkę edukacyjną ,,Zwyczaje bożonarodzeniowe". Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Lekcje zaczęli prezentacją o wierzeniach i zwyczajach związanych z Wigilią, choince i prezentach, Bożym Narodzeniu, kolędnikach, jasełkach i szopkach. Dzieci poznały wiele ciekawych rekwizytów (m.in. ligawkę i szczypce do wypiekania opłatków). Oglądały również kukiełkowe jasełka oparte na dawnych tekstach ludowych. Następnie odbyły się warsztaty, podczas których każde z dzieci wałkowało ciasto i wykrawało foremkami kształty pierniczków. Podczas gdy pierniki się piekły, przebrały się w stroje kolędników i śpiewały kolędy, racząc się pysznym poczęstunkiem. Gdy wszystko było gotowe, dzieci mogły udekorować swoje wypieki.

 

Narodowe Święto Niepodległości

Na akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości całą społeczność szkolna uroczyście odśpiewała hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy 5 przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do tego, że nasz kraj przez 123 lata był w niewoli i zniknął z mapy Europy. Opowiedzieli o walce Polaków o odzyskanie niepodległości, oddając cześć tym, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Spotkanie z olimpijczykiem

Dnia 26.10.2022 r. w naszej szkole gościliśmy Pana Grzegorza Kleszcza, trzykrotnego reprezentanta Polski w podnoszeniu ciężarów na igrzyskach olimpijskich. Podczas spotkania z uczniami Pan Grzegorz opowiadał o swoich doświadczeniach związanych ze sportem. Wspominał m. in. o swoich osiągnięciach, o tym jak wygląda życie sportowca na igrzyskach olimpijskich oraz jak ważne jest zdrowie psychofizyczne i w jaki sposób należy o nie dbać. Nasz gość motywował też uczniów do tego, aby realizowali swoje marzenia. Ciekawe opowieści Pana Grzegorza ubogacone były filmami z zawodów, w których startował, pokazami zdjęć i medali oraz ćwiczeniami ze sztangą przygotowanymi do wykonania przez naszych uczniów. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny, podzielenie się swoim cennym doświadczeniem i zapraszamy ponownie.

Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie

Turniej szachowy

23 października w hali sportowej w Celestynowie odbył się turniej szachowy przeprowadzony przez Klub Szachowy Król Batory Otwock pod patronatem Jana-Krzysztofa Dudy arcymistrza szachowego, nawiązujący do Jubileusz 70-lecia Gminy Celestynów.

Gratulujemy uczestnikom i zwycięstwom.

Warsztaty pieczenia chleba

21.10.2022roku dzieci z klasy „O” i I wraz z paniami Asią i Agatą wybrały się na wycieczkę edukacyjną „Warsztaty pieczenia chleba” Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca na polu i jak wiele trudu wymaga przygotowanie bochenka chleba. Lekcję zaczęli krótką prezentacją o historii chleba, następnie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wyrabiały ciasto oraz każde z nich formułowało własne pieczywo, które później wypiekaliśmy i zabraliśmy do domu. Kiedy wszystko się piekło, oglądaliśmy wystawę dawnych sprzętów rolniczych, której towarzyszyła barwna opowieść oraz pokaz młocki cepem. Uczestniczyliśmy również w zabawach utrwalających zdobytą wiedzę: rozcieraliśmy ziarenka kamykami, oddzielaliśmy ziarna od plew na przetaku, oglądaliśmy różne zboża itp. Podczas zajęć nie zabrakło również poczęstunku - mieliśmy możliwość degustacji różnych gatunków pieczywa. Najedzeni do syta wróciliśmy do szkoły.

Ślubujemy!

3 października w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Zanim nadszedł ten uroczysty moment, nasi najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami: pokazali to, czego nauczyli się już w szkole i bardzo pięknie wystąpili przed zebranymi gośćmi. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

 

O podróżach roślin ...

„Rośliny nie są takie statyczne, jakby nam się wydawało. Wydają potomstwo w postaci owoców i różnymi drogami rozprzestrzeniają się po Ziemi.” Podczas warsztatów „O podróżach roślin – warsztaty botaniczne w ogrodzie” w Ogrodzie botanicznym UW nasi uczniowie poznali przystosowanie budowy owocu do różnorodnych dróg rozprzestrzeniania się. Wspólnie z nasionami wybrali się w podróż z wodą, wiatrem i zwierzętami.

"Jeszcze Polska nie zginęła"

Kolejny raz do naszej placówki zawitała "Podróżująca filharmonia". Tym razem z programem muzycznym zatytułowanym "Jeszcze Polska nie zginęła", dla uczczenia roku hymnu narodowego. Nie zabrakło konkursów, zabaw i ogólnej integracji.

 

Turniej wiedzy pożarniczej - etap powiatowy

10 marca 2023 r. na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku odbył się Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023 „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem Turnieju na szczeblu powiatu otwockiego był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współudziale KP PSP w Otwocku i CNBOP PIB w Józefowie.

W turnieju rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu otwockiego. Turniej wiedzy pożarniczej składał się z części pisemnej i ustnej. W zawodach udział wzięło 38 uczestników.

W pierwszej kategorii klasy I – IV szkoły podstawowej, wystartowało dwóch naszych przedstawicieli: Alicja Molak kl.2 i Antoni Tylkowski kl.3 obydwoje zakwalifikowali się do finału.

Antoni Tylkowski zajął 3 miejsce.

Gratulujemy!!!

 

Pierwszy dzień wiosny.

21 marca świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Uczniowie klasy 8 i 4 zapoznali nas z dawnymi polskimi tradycjami związanymi z wiosną. Później odbył się "Marzannowy pokaz mody" - przedstawiciele każdej klasy stworzyli bardzo oryginalne przebrania. Na koniec jak co roku pożegnaliśmy zimę, topiąc marzannę.

Rok Szkolny 2021 - 2022

Egzamin na kartę rowerową

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy 4 i 5 przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego, świetnie poradzili sobie z praktyką. Gratulujemy!

Akcja "Bezpieczna woda"

2 czerwca w naszej szkole miało miejsce spotkanie z ratownikiem Zdzisławem Litwińczukiem z Otwockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ramach akcji "Bezpieczna woda". Podczas zajęć omawiane były zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Dzieci uczyły się jak aktywnie i bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jakie informacje kryją poszczególne znaki oraz poznawały zasady  udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy za odwiedziny!

Zapraszamy ponownie.

 

A jak Azot

Nasza atmosfera składa się w 78 % z azotu w postaci gazowej. Przy każdym oddechu wchłaniamy i wydychamy około litr tego gazu. W postaci ciekłej jest przezroczysty, bezbarwny, nie ma zapachu ani smaku. Nasi uczniowie na warsztatach chemicznych mogli poznać bliżej ten pierwiastek, wykonując wiele ciekawych eksperymentów.

Wycieczka Wieliczka - Kraków - Ojcowski Park Narodowy

Dzień Europejczyka

W naszej szkole, 6 maja - czyli z małym wyprzedzeniem - obchodziliśmy Dzień Europejczyka. Uczniowie każdej klasy a nawet zerówka wylosowali po jednym z krajów europejskich i przygotowali na jego temat plakaty połączone  z krótka prezentacją. Występy klas były fantastyczną lekcją geografii a zaprezentowane ciekawostki na długo pozostaną nam w pamięci.

„Wielkanoc z tradycją”

W Szkole Podstawowej w Nadbrzeżu 6 kwietnia 2022 r. odbyło się podsumowanie Konkursu Wielkanocnego: „Wielkanoc z tradycją”.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach:
a) Palma Wielkanocna,
b) Pisanka
Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie dwie prace konkursowe po jednej pracy z każdej kategorii.
W konkursie wzięło udział 32 uczestników z klas „0” – III oraz 12 uczestników z klas IV - VII.
Do konkursu zgłoszono: 25 palm i 32 pisanki.
Prace tegoroczne, zgłoszone na konkurs zostały wykonane bardzo starannie, z dbałością o estetykę, tradycję, kolorystykę, charakteryzowały się wielką urodą.
W kategoriach „Palma Wielkanocna” oraz „Pisanka” przyznano po 9 nagród. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dodatkowe celujące oceny z plastyki lub techniki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Nagrody zostały wręczone 13 kwietnia.

BAL  KARNAWAŁOWY klasa "0" i 1

Obecne Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.

 

W tych wyjątkowych dniach cała społeczność SP im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu oraz organ prowadzący Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż życzy Państwu wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.

Wesołych Świąt!

Szkoła pamięta

Informujemy, że nasza szkoła i przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne rocznice, wydarzenia i postaci historyczne.

 

 

 

 

 

 

Pokażmy, że pamiętamy!

Ślubujemy !

Tradycją Szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu jest to, że w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
Pierwszacy ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Uczniowie zaprezentowali część artystyczną , w trakcie której mogli przedstawić szkolnej publiczności swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne.
Po zakończonej części artystycznej, wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego pani dyrektor - Mirosława Guba - dokonała uroczystego pasowania pierwszaków na uczniów szkoły.
Następnie pierwszacy wysłuchali życzeń od pani Prezes Stowarzyszenia - Danuty Leśniewskiej, pani Dyrektor i otrzymali liczne prezenty i upominki w tym, jak na prawdziwego ucznia przystało, legitymację szkolną.
Mam nadzieje, że ten dzień zostanie pierwszakom na długo w pamięci.

 

ŚLUBOWANIE 2 KLASY

Uczniowie klasy II na to wydarzenie czekali … rok. Jako pierwszoklasiści przygotowali występ: nauczyli się pięknie piosenek, wierszy oraz inscenizacji. Niestety, z powodu pandemii, uroczystość ślubowania nie mogła odbyć się w wyznaczonym czasie.
Dlatego dzisiaj, 6 października 2021r. trzynaścioro dzieci z klasy drugiej uroczyście zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. Oprócz Pani Dyrektor i wychowawczyni obecni byli: Prezes Stowarzyszenia – pani Danuta Leśniewska oraz przedstawiciele Rodziców.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie aby:
1. Być dobrymi koleżankami i kolegami.
2. Pilnie uczyć się i sumiennie wypełniać wszystkie polecenia nauczycieli i wychowawców.
3. Godnie i kulturalnie zachowywać się w szkole i poza szkołą.
4. Szanować rodziców, nauczycieli i starszych kolegów.
5. Szanować i ochraniać wspólne dobro szkoły.
6. Wzorową nauką i zachowaniem przynosić zaszczyt rodzicom i szkole.
Potem Pani Dyrektor dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki od Stowarzyszenia i od Rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Wycieczka do ZOO

W dniu 11.102021 klasy 4, 5 i 7 były na wycieczce w ogrodzie zoologicznym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele interesujących gatunków zwierząt ze wszystkich grup systematycznych od ukwiałów o bardzo prymitywnej budowie, po zwierzęta najbliższe człowiekowi - szympansy. Poznali też zagrożone gatunki z całego świata oraz z Polski. Dowiedzieli się, jak udało się uratować przed wyginięciem żubra, a dlaczego nie udało się zachować tarpana. Poznali nietypowe zwierzęta domowe hodowane na innych kontynentach. Mieli okazję obserwować karmienie piranii. Ile udało się im z tego zapamiętać? To się okaże niedługo - przed uczestnikami jeszcze konkurs dotyczący zdobytej w zoo wiedzy.

Święto Drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa. Z związku z tym, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji sadzenia drzew. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Zadbanie o lepszą przyszłość nas wszystkich!
Dzieci wspólnymi siłami wybrały i przygotowały miejsce dla nowych mieszkańców naszego szkolnego ogrodu. Zasadziły brzozę kolumnową, akację oraz rajską jabłoń. Mamy nadzieję, że otoczenie naszej szkoły stanie się azylem dla owadów, ptaków i innych zwierząt. Wspólna praca dała dużo satysfakcji, pokazała, że razem możemy więcej.

 

Dlaczego liście są zielone ?

Uczniowie 3 klasy 23 września rozpoczęli poszukiwania jesieni. Bardzo szybko złapali trop, który zaprowadził ich na jezioro Rokola. Po drodze udało im się zebrać wiele cennych skarbów. Dzieci wykorzystały zebrane materiały do stworzenia jesiennych obrazów. Podczas zajęć w plenerze uczniowie ustali, dlaczego liście spadają z drzew. Dowiedzieli się, dlaczego liście są zielone, dlaczego barwnik zielony jest taki cenny, jakie inne barwniki skrywają liście.
Po zajęciach uczniowie mieli więcej pytań, dlatego 4 października przybył na naszą lekcję pan dr Tomasz Deptuła, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Trzecioklasiści pod czujnym okiem nauczycieli przeprowadzili eksperymenty, w wyniku których potwierdzili zdobytą wiedzę.
Lekcja skończyła się sukcesem, jednak zostawiła jeszcze więcej pytań, na które w przyszłości poszukamy odpowiedzi.

Ślubowanie

Uczniowie klasy II na to wydarzenie czekali … rok. Jako pierwszoklasiści przygotowali występ: nauczyli się pięknie piosenek, wierszy oraz inscenizacji. Niestety, z powodu pandemii, uroczystość ślubowania nie mogła odbyć się w wyznaczonym czasie.
Dlatego dzisiaj, 6 października 2021r. trzynaścioro dzieci z klasy drugiej uroczyście zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. Oprócz Pani Dyrektor i wychowawczyni obecni byli: Prezes Stowarzyszenia – pani Danuta Leśniewska oraz przedstawiciele Rodziców.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie aby:
1. Być dobrymi koleżankami i kolegami.
2. Pilnie uczyć się i sumiennie wypełniać wszystkie polecenia nauczycieli i wychowawców.
3. Godnie i kulturalnie zachowywać się w szkole i poza szkołą.
4. Szanować rodziców, nauczycieli i starszych kolegów.
5. Szanować i ochraniać wspólne dobro szkoły.
6. Wzorową nauką i zachowaniem przynosić zaszczyt rodzicom i szkole.
Potem Pani Dyrektor dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki od Stowarzyszenia i od Rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Pierwszaki i ... rzeczy, których gołym okiem nie widać...

Uczniowie klasy I zapoznali się jak można pracować z mikroskopem i czego ciekawego możemy się dowiedzieć z rzeczy, których gołym okiem nie widać. Profesjonalnej prezentacji dokonał nasz nauczyciel pan dr Tomasz Deptuła. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali tajniki mikroświata.

Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia, tym bardziej w czasie drogi do szkoły. Uczniowie po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego i znakami drogowymi postanowiły stworzyć własne makiety Bezpiecznej drogi do szkoły.

NARODOWE CZYTANIE

04 września 2021r. reprezentacja uczniów klasy VII w składzie: Milena Grzanka, Oliwier Kosiarka, Nadia Bielak, Łucja Jobda, Adam Żołądek, Roksana Białek i Paulina Jobda czynnie wzięła udział w imprezie czytelniczej NARODOWE CZYTANIE pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Uroczystość zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Karczewie. Uczniowie w tym roku czytali dzieło Gabrieli Zapolskiej pt. Moralność Pani Dulskiej.

Wycieczka do Sandomierza

LegoSeriousPlay

LegoSeriousPlay

Kolejna lekcja z wykorzystaniem klocków Lego Uczniowie klasy 4 budowali model szkoły z lektury obowiązkowej "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy.

 

 

Wybory

Dziś w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto wyniki:
Prezydium SU:
Przewodniczący - Gabriela Latoszek kl.8
Zastępca - Aleksandra Żołądek kl. 8
Sekretarz - Ksawery Olszewski kl. 4
Przewodniczącym Koła Wolontariatu została Aleksandra Dąbrowska kl. 8

Lego Serious Play

Uczniowie klasy 4 rozpoczęli dziś swoją przygodę z . Na zajęciach z wykorzystaniem tej metody będą rozwijali kreatywność i komunikację. Dziś powstały m.in. modele uczniowskich wakacji.

POMOC UKRAINIE

Nasza szkoła przyłącza się do akcji POMOC UKRAINIE organizowana przez naszą gminę. Uczestniczymy w zbiórce podstawowych artykułów, które pomogą uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy i które mogą zabrać ze sobą w dalszą podróż do ośrodków dla uchodźców, bądź innych punktów schronienia.

Dary można przynosić do szkoły w godzinach pracy - poniedziałek-piątek: 7:00-17:00.

Poniżej publikujemy listę przykładowych produktów, które można przekazać na zbiórkę.

Co można przekazać na zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy ?

  • kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
  • termosy, kubki termiczne,
  • kawa, herbata,
  • woda w butelkach
  • soki, napoje, tubki typu „Kubuś” dla dzieci, słoiczki z obiadkami dla dzieci, mleko w proszku, itp.
  • suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp.,
  • przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,
  • owoce, orzechy, bakalie,
  • batony energetyczne,
  • dżemy,
  • konserwy,
  • podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, pieluchy dla dzieci, papier toaletowy, itp.),
  • płaszcze przeciwdeszczowe,
  • baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki,
  • koce, koce termiczne, kołdry, poduszki,
  • bielizna osobista,
  • plastry,
  • płyny do odkażania,
  • tabletki przeciwbólowe,
  • aspiryna,
  • bandaże elastyczne,
  • maseczki jednorazowe.

Uwaga! Prosimy, żeby przekazywane produkty były nowe.

11 kwietnia uczniowie klasy I i III wieźli udział w kampanii Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC II to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego druga edycja programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Centrum Pieniądza

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd się wzięły, jak wyglądały dawniej, jakie wizerunki znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych oraz czy monety zawsze są okrągłe. Zwiedziły skarbiec oraz gabinet numizmatyka. W salach multimedialnych miały możliwość prześledzenia historii pieniądza od Antyku, poprzez średniowiecze, aż po czasy nowożytne.

test

Rok Szkolny 2020 - 2021

DZIEŃ DZIECKA

Bądź dzieckiem jak najdłużej

Jak dziecko baw się, śmiej

I kochaj tak jak dziecko

I serce dziecka zawsze miej!

PTASIA STOŁÓWKA

Klasy I – III z naszej szkoły przystąpiły do projektu „Ptasia stołówka”.
Dnia 29 IV 2021 do naszej szkoły zawitał … bocian czarny. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w prelekcji o ptakach, która miała miejsce na świeżym powietrzu. Celem tych zajęć było uświadomienie potrzeby aranżowania ogrodów przydomowych z uwzględnieniem ptaków; żeby nasze rośliny, które sadzimy, stanowiły „stołówkę” dla nich i miejsce do zakładania gniazd. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na obecność wody w ogrodzie, zwłaszcza w upalne dni. Pani Kasia – pracownik Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Otwocku zaprezentowała proste poidełko, które możemy zrobić sami.
W czasie zajęć usłyszeliśmy wiele ciekawostek z życia ptaków, mogliśmy zobaczyć plansze z ich zdjęciami, różne typy gniazd oraz posłuchać śpiewu naszych „skrzydlatych braci”. Podsumowaniem spotkania była zabawa ruchowa oraz rozwiązywanie zagadek.

WIELKANOCNE KONKURSY

W związku ze zbliżającą się Wielkanocą obyły się w naszej szkole konkursy: na „Ozdobę Wielkanocną” i „Najpiękniejszą pisankę”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i w nagrodę prezentujemy nadesłane prace.

POŻEGNANIE ZIMY!

19 marca klasa 3  pożegnała zimę.

Kochani uczniowie, Drodzy rodzice

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.

W tych wyjątkowych dniach cała społeczność SP im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu życzy Państwu wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.

Wesołych Świąt!

Rozbudowa

Nadszedł długo oczekiwany dzień …  Nasza szkoła powiększyła się! Mamy piękne sale, łazienki i szatnie.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Karczewa i Radzie Miejskiej za podjęcie tak ważnej dla nas, a tak trudnej na te czasy decyzji o rozbudowie naszej placówki. To ważne, że są jeszcze ludzie rozumiejący, że dbanie o małe szkoły do dobra inwestycja na przyszłość.

Podziękowania należą się również Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Nadbrzeża, które wyposażyło wybudowane pomieszczenia w niezbędny sprzęt oraz rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy dokończyli dzieła czynnie przygotowując nowo oddany obiektu do użytku.

 

Narodowe Czytanie

W sobotę 5 września uczennice klasy VIII Ewa, Natalia, Zuzanna pod opieką pani dyrektor Mirosłwy Guby, reprezentowały naszą szkołę w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Karczewie. Dziewczęta zaprezentowały scenę 1 z V aktu "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Za aktywne uczestnictwo otrzymały od organizatorów podziękowania. My także dziękujemy.

"Podróżująca filharmonia" pożegnanie lata i powitanie jesieni.

We wtorek 22 września po raz kolejny odwiedził na  pan Marcin Jóźwik, tym razem na boisku szkolnym. Dzięki jego „Podróżującej filharmonii” nasi uczniowie odbyli muzyczną podróż przez świat. Tego dnia świętowaliśmy pożegnanie lata i powitanie jesieni. Zabawy muzyczno-rytmiczne rozpoczął przebój „Lato z radiem” -  „Polka dziadek”. W ostatnich promieniach letniego słońca i kompozycjach pana Marcina dzieci wybrały się na „grzybobranie”. Nie zabrakło również polskich tańców narodowych. Słuchaliśmy i tańczyliśmy polonezy m.in. „Pożegnanie ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego. Piękna pogoda sprzyjała relaksowi przy „Summertime” Georga Gershwina. Spotkanie z panem Marcinem dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Kochani uczniowie, Drodzy rodzice

 

Życzymy pogodnych, spokojnych świąt wielkanocnych, zdrowia, pomyślności, wiosennego nastroju i wytrwałości w codziennym zmaganiu się w przeciwnościami.

 

Dyrektor, pracownicy szkoły i przedszkola.

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż.

Zwiastuny wiosny

11 marca w naszej w szkole gościliśmy edukatorów z Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Tematem spotkania były „Zwiastuny wiosny” . W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0-III.

Dzień z muzyką Fryderyka Chopina

2 marca bieżącego roku oddaliśmy hołd polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Z okazji 210-ej rocznicy uczniowie klasy VII przygotowali wystawę poświęconą życiu tego wielkiego artysty. Przedstawili krótką charakterystykę twórczości kompozytora. Dokonali wyboru utworów i na każdej przerwie śródlekcyjnej wszyscy mogli słuchać tych kompozycji.

Szkolny teatr

28 stycznia Uczniowie klasy 2 pod kierownictwem pani Krystyny Czapnik     przedstawili dla przedszkolaków  baśń "O dwunastu miesiącach”.

 

Szkolna wigilia

Jak co roku. W ostatnim dniu nauki cała społeczność naszej szkoły zebrała się na wigilii szkolnej.Najpierw oglądaliśmy występy uczniów klasy drugiej. Jasełka  w wykonywaniu klasy drugiej. Jasełka w wykonaniu klasy trzeciej. Uczennice klasy siódmej zagrały na fletach dwie kolędy.Następnie po krótkiej modlitwie z ks. Januszem,  każdy kto chciał podzielił się opłatkiem i złożył  życzenia.

Razem na święta

Tradycyjnie tuż przed świętami, 22 grudnia, odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Opieki „Przystań” w Józefowie. Tym razem  Jasełka pt. „Kolęda na ziemi” przedstawiły dzieci z klasy III, a uczennice z klasy VII zagrały dwie kolędy na fletach. Ze względu na warunki lokalowe swój występ prezentowaliśmy trzykrotnie dla różnych grup mieszkańców Domu. U wielu z nich było widać wielkie wzruszenie. Nucili z nami znane kolędy, niektórzy mieli łzy w oczach. W jednej z grup starszy pan powiedział, że dawniej kolędników nagradzało się datkami i od współlokatorów z sali ofiarował dzieciom słodycze. Podczas ostatniego występu jedna z „babć” bardzo emocjonalnie przeżywała nasze kolędowanie i na koniec, łamiącym się głosem, podziękowała za to, że pamiętamy o nich, że zechcieliśmy chociaż trochę umilić im czas. Te gesty pokazały, że nasze spotkania z seniorami mają sens i należy je kontynuować.

Zwyczaje i tradycje w innych krajach

Dnia 19 grudnia 2019 r. na klasowej wigilii uczniowie klasy III gościli panią Ludmiłę Kozłowską, mamę Weroniki. Spotkanie to połączyliśmy z tematem lekcji dotyczącym zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych w innych krajach. Pani Ludmiła bardzo ciekawie  i barwnie opowiedziała nam o tym, jak wyglądają na Ukrainie Wigilia oraz święta Bożego Narodzenia, a także zwyczaje i tradycje z nimi związane.

Potem dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia oraz wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

W atmosferze świątecznej szybko minęły nam lekcje.

Fabryka Bombek

27 listopada wybraliśmy się do Fabryki Bombek SILVERADO w Józefowie. W trakcie wycieczki zwiedzaliśmy ekspozycję prawdziwych cudów ze szkła. Podziwialiśmy bombki w różnych kształtach i kolorach. Później odwiedziliśmy warsztat szklarski, gdzie podziwialiśmy, jak rzemieślnicy robią bombki, te okrągłe i o różnych kształtach. Po dowiedzeniu się wszystkiego o powstaniu szklanych ozdób sami przystąpiliśmy do działania. Wykonaliśmy przepiękne bombki, które zabraliśmy ze sobą.

 

Wystawa - Stanisław Moniuszko

20 listopada odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej życiu i twórczości Stanisława Moniuszki - wielkiego kompozytora, ojca polskiej opery narodowej z okazji 200 rocznicy jego urodzin. Na początku uczennice kl. VII przybliżyły wszystkim postać kompozytora i zaprezentowały wybrane jego dzieła. Następnie wszyscy oglądali ekspozycję
Wystawę wypożyczyła nam Biblioteka Publiczna w Karczewie. Dziękujemy.

"Woda twórcą krajobrazu" - podsumowanie konkursu

Dnia 15.11 br. W siedzibie zarządu MPK w Otwocku odbyło się podsumowanie konkursu krajobrazowego " Woda twórcą krajobrazu". W kategorii III dla uczniów kl. VII - VIII wyróżnienie i nagrody otrzymała Zuzanna Moczulska. Serdecznie gratulujemy.

Gratulacje należą się także laureatom szkolnego etapu konkursu: Ewie Czerwińskiej, Natalii Molak, Gabrysi Latoszek, Zofii Czerwińskiej, Oli Dąbrowskiej, Oli Żołądek.

Wypiekanie chleba - Warsztaty w Hopsasa

25.1o Uczniowie zerówki i klasy I uczestniczyli w lekcji o chlebie w Hopsasa. Podczas warsztatów dzieci mogły się dowiedzieć z czego powstaje chleb, jak wiele pracy wymaga przygotowanie bochenka, jak pieczono dawniej, a jak piecze się teraz. Uczniowie podczas zajęć mogli spróbować różnych gatunków chleba, sami przygotować chleb  do wypieku. Wszystkie  swoje wypieki zabrali ze sobą do domu.

Warsztaty przyrodnicze w Ogrodzie Botanicznym

16 października klasy I, V,VI,VII wybrały się na wycieczkę  do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego w celu uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych.

Młodsi uczniowie  uczestniczyli w zajęciach „Dlaczego jabłko jest słodkie, a rzep czepia się psiego ogona?” . Dzieci podczas warsztatów dowiedziały się, że rośliny wydają potomstwo w postaci owoców i różnymi drogami rozprzestrzeniają się po ziemi. Poznały w jaki sposób rośliny przystosowały się do różnorodnych dróg rozprzestrzeniania się.

Starsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach  pt. „Ptaki i krzaki” . Podczas spaceru po parku  dzieci  rozpoznawały ptaki, zapoznały się z charakterystyką poszczególnych gatunków (wygląd, kolorystyka, głosy, zwyczaje). Uczniowie wcielili się w ornitologów i obserwowali mieszkańców ogrodu przez lornetki.

Ślubowanie

14 października w Szkole Podstawowej w Nadbrzeżu odbyła się miła uroczystość złożenia ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego dzieci złożyły uroczyste ślubowanie a następnie Pani Dyrektor Szkoły Mirosława Guba pasowała ich na uczniów klasy pierwszej. Pamiątkowe dyplomy  wręczyła uczniom Pani Dyrektor wraz z Wychowawcą, natomiast odznaki "Jestem Uczniem" przypięła przedstawicielka Rady Rodziców p. Agnieszka Żołądek.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  życzenia dla całej społeczności szkolnej złożyły Panie prezes Danuta Leśniewska i Anna Bielicka ze Stowarzyszenia Wsi i Rozwoju Nadbrzeż. Na koniec dzieci dostały upominki.

"Mazowsze przez pryzmat lokalnych ojczyzn"

Dnia 4-10  października rozpoczął się w naszej szkole projekt edukacyjny prowadzony przez Wydział Geografii i  Studiów Regionalnych  Uniwersytetu Warszawskiego  w ramach projektu POWER "Mazowsze przez pryzmat lokalnych ojczyzn". Napisany przez szkołę program zyskał taką aprobatę wyższej uczelni, że wybrani zostaliśmy spośród 46 szkół województwa Mazowieckiego. Celem projektu "Krajobrazy wodne na ziemi Otwockiej" jest szerzenie wiedzy i umiejętności  młodzieży zakresie oceny stanu zasobów i walorów środowiska geograficznego i krajobrazu oraz działań służących zrównoważonemu rozwojowi w lokalnej i regionalnej przetrzęsieni. Projekt dofinansowany jest z funduszy europejskich.

Specyficzny sposób patrzenia na świat z wielką empatią przekazali uczniom geografowie w osobach: p. Tomasza Grabowskiego - geoekologa, p. Jarosława Suchożebrskiego - geografa, fizyka, hydrologa, p. Katarzyny Greń - geomorfolog, p. Magdaleny Fuhrmann  geograf miast i planowania przestrzeni, a za całość wspaniałych warsztatów odpowiadała p. Bożena Kicińska - klimatolog, kierownik projektu.

Nareszcie !!!

Doczekaliśmy się rozbudowy szkoły.

DZIĘKUJEMY !!! wszystkim, którzy  się do tego przyczynili.

Wycieczka Żelazowa Wola - Maurzyce - Nieborów

Dnia 25 września 2019r. uczniowie klas młodszych, udali się na niezwykle edukacyjną wycieczkę,której celem było zapoznaniem się z historią i kulturą Mazowsza.Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Dworku w Żelazowej Woli – miejsca urodzin Fryderyka Chopina , następnie udaliśmy się do Maurzyc gdzie swoje miejsce ma Łowicki Park Etnograficzny, który gromadzi zabytki architektury drewnianej z terenu dawnego Księstwa Łowickiego. Dzieci brały udział w warsztatach rękodzieła ludowego, w trakcie których mogły wykonać samodzielnie łowicką wycinankę. Ostatnim punktem naszej wyprawy był Nieborów – Pałac Radziwiłłów obecnie znajduje się w nim muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII – XIX wieku. Pałacowe komnaty młodsi uczniowie zwiedzali w strojach książąt i księżniczek. Uczniowie klas starszych mieli okazję wziąć udział w drużynowym konkursie wiedzy na temat historii pałacu – wszyscy wykazali się dużą wiedzą na ten temat.

Muzyczne pożegnanie lata

Dnia 23 września mieliśmy przyjemność gościć pana Marcina Jóźwika i jego Podróżującą Filharmonie. Koncertem muzyki tanecznej z południa wspólnie pożegnaliśmy lato i powitaliśmy jesień.

Sprzątanie Świata

W dniach 20 i 23 września dzieci i młodzież z Naszej szkoły wzięły udział w tegorocznym Sprzątaniu Świata.Podobnie jak w ubiegłych latach akcja swoim zasięgiem objęła  tereny w sąsiedztwie placówki oraz tereny natura 2000 - brzeg Wisły.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

Mazowsze przez pryzmat lokalnych ojczyzn

Dnia 8 listopada br. odbyło się w naszej szkole seminarium naukowe z udziałem profesorów Uniwersytetu Warszawskiego - p. Bożeną Kicińską, Katarzyną Greń, Magdaleną Fuhrmann i p. Tomaszem Grabowskim, Jarosławem Suchożebrskim. Zakończył się tym samym projekt PO WER „Mazowsze przez pryzmat lokalnych ojczyzn - edukacja młodzieży w zakresie oceny zasobów i walorów środowiska geograficznego i działań służących zrównoważonemu rozwojowi w lokalnej i regionalnej skali przestrzennej”.

Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą z zakresu hydrologii, geomorfologii, klimatologii oraz znajomością biosfery terenów torfowiskowych i wodnych. Wiadomości przedstawili w formie dyskusji panelowej, prezentacji multimedialnych oraz quizów (kahoot).

Sposób pracy, zaangażowanie uczniów oraz zdobyta wiedza zachwyciły profesorów do tego stopnia, że zaproponowali nam już zupełnie poza projektem, charytatywnie przyjazd do szkoły na zajęcia terenowe.
Dodatkową atrakcją seminarium była prezentacja p. Katarzyno Greń - znanego polarnika, 8-krotnego zdobywcy Spitsbergenu i jednocześnie pracownika Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.
Dziękujemy za możliwość czerpania wiedzy od ludzi pełnych pasji, miłości i zaangażowana w to co robią. Oprócz zdobytej wiedzy zostanie nam w pamięci wspaniała przygoda.

Zakończenie roku Szkolnego

19 czerwca 2019r świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego, na które wyczekiwali wszyscy.
Uczniowie 8 klasy jeszcze raz zatańczyli poloneza tym, razem przed całą szkołą. Podziękowali nauczycielom, organowi prowadzącemu – Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Nadbrzeż, pracownikom szkoły, rodzicom oraz młodszym kolegom.

W części oficjalnej dyrektor szkoły Pani Mirosława Guba dokonała krótkiego podsumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę wspominając o wynikach konkursów przedmiotowych, sportowych, artystycznych oraz o wynikach egzaminów. Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe wyróżnionym uczniom oraz listy gratulacyjne i pochwalne zasłużonym rodzicom. Po rozdaniu świadectw i spotkaniach w klasach uczniowie rozjechali się do domów. Teraz czekają na nich zasłużone wakacje.

Wszystkim uczniom oraz rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Pożegnanie 8 klasy

W tym roku 17 czerwca, mury naszej szkoły opuszczał pierwszy rocznik 8 klasy. Do grona naszych absolwentów dołączyło 14 uczniów. Są to wychowankowie Pani Krystyny Czapnik. W uroczystości udział wzięli tegoroczni absolwenci, uczniowie szóstej klasy, dyrekcja szkoły, organ prowadzący - zarząd stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się polonezem wykonaniu uczniów klasy 8. Potem obejrzeliśmy film, w pełni zrealizowany przez ósmoklasistów,  przedstawiający zabawne sceny z życia naszej szkoły. Następnie uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za trud włożony nauczanie i wychowanie słowami wierszy pełnymi żartów i humoru. Dopełnieniem podziękowań były kwiaty.

W drugiej części uczniowie klasy 6 pożegnali starszych kolegów, wręczając ordery i drobne upominki. Na koniec Rodzice w wzruszający sposób podziękowali wychowawczyni Pani Krystynie Czapnik oraz wszystkim pracownikom szkoły za te wspólnie spędzone 12 lat. Uroczystość zakończyła szkolna dyskoteka.

Zerówkowy dzień rodzinny

14 czerwca Uczniowie Zerówki wraz z rodzicami świętowali Dzień Rodzinny. Wydarzenie to połączyło trzy święta: Dzień Matki, Dzień Ojca oraz Przywitanie Lata. Dzieci pod kierunkiem nauczyciela, przygotowały występ artystyczny. Uroczystość rozpoczął polonez, "nasze pociechy" recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Na koniec uczniowie  zagrali  dla rodziców  "Sto lat" na Bum bum rurkach. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Farma "Cztery pory roku" Wiosna

W czwartek 16 maja 2019 r. uczniowie klasy drugiej byli na wycieczce na farmie "Cztery pory roku". Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości przyrodniczych na temat zwierząt hodowanych przez człowieka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Było "dojenie" krowy, karmienie kozy, przejażdżka na kucyku. Nie zabrakło także zabawy. Największą popularnością cieszyły się: tyrolka, huśtawki, a także możliwość gry w piłkę nożną. Zadowoleni, ale z żalem opuszczaliśmy teren "naukowo-rekreacyjny".

Akcja "Przerwa na czytanie"

14 maja 2019 r. nasza szkoła wzięła po raz pierwszy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej bicia rekordu w liczbie osób czytających  na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną
Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego  w Gorzowie Wielkopolskim.
Celem akcji - między innymi – było pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i warto czytać oraz wskazanie, że przygoda z książką jest możliwa w różnych miejscach. Tego dnia każdy uczeń przyniósł ze sobą książkę – swoją lub wypożyczoną z biblioteki. Uczniowie starsi czytali w swojej klasie w obecności nauczyciela polonisty.
Dzieci młodsze gromadziły się na przerwach w jednej sali. Na czytanie przeznaczyliśmy cztery przerwy 10-minutowe. Było czytanie indywidualne oraz na głos przez nauczycielkę – po dwie przerwy na zmianę. Czas na przerwach mijał zbyt szybko. Zaczytani lub zasłuchani uczniowie z ospałością wracali na lekcje. Ta niecodzienna przygoda z książką pokazała, że czytanie jest przyjemne. Mamy nadzieję, że akcja „Przerwa na czytanie” zachęci naszych wychowanków do częstszego sięgania po lekturę.
W akcji wzięło udział 53 uczestników.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła premiera filmu pt. „W poszukiwaniu wiosny”,  w którym wszystkie role odegrali uczniowie z zerówki. Następnie „Zerówkowicze” zaprezentowali tańce i piosenki o wiośnie. Kolejnym punktem był konkurs Lip Sing Battle. Na koniec uroczystości udaliśmy się  nad Wisłę pożegnać zimę.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła premiera filmu pt. „W poszukiwaniu wiosny”,  w którym wszystkie role odegrali uczniowie z zerówki. Następnie „Zerówkowicze” zaprezentowali tańce i piosenki o wiośnie. Kolejnym punktem był konkurs Lip Sing Battle. Na koniec uroczystości udaliśmy się  nad Wisłę pożegnać zimę.

EUROWEEK

W dniach 27-31 stycznia uczniowie z klas 5-8 wzięli udział w projekcie EuroWeek Szkoła Liderów. Pod okiem trenerów z Kolumbii, Meksyku, Indonezji i Azerbejdżanu brali udział w licznych zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Mieli okazję rozwijać swoje umiejętności posługiwania się językiem, współpracować w grupach zróżnicowanych wiekowo,a także poznać nowych przyjaciół z innych szkół, które również uczestniczyły w projekcie.

Hej kolęda, kolęda

Hej kolęda, kolęda ...

Dzień 21 grudnia był pełen atrakcji. W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna brała udział w szkolnej wigilii.

Najpierw uczniowie kl. II i VI przedstawili inscenizację pt. „Jak to jest z tymi świętami?” przygotowaną pod kierunkiem p. Marianny Walasek. Następnie odbył się konkurs kolęd i pastorałek zorganizowany i prowadzony przez Natalkę Pawlak, uczennicę kl. VIII.
Po krótkiej przerwie jury w składzie: pani sołtys Marianna Drabarek, pani prezes Danuta Leśniewska, pani Agata Bobisz i pani Joanna Musiał ogłosiło wyniki i nagrodziło uczestników.

Nagrody otrzymały również rodzinny biorące udział w szkolnym konkursie na szopkę bożonarodzeniową. W związku z tym, że wszystkie szopki były niezwykle piękne, wybór najpiękniejszej był niemożliwy. Nagrodzono więc wszystkich wykonawców.

Na koniec ks. Janusz Krzyżewski odczytał fragment Pisma Świętego. Przy kolędach wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” i sklepu „Groszek” w Karczewie za ufundowanie słodkich nagród.

 

Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Planszówki na Narodowym

Kolejny raz uczniowie starszych klas uczestniczyli w "Planszówkach na Narodowym". Odebraliśmy dwa zestawy gier dla szkoły. Była okazja pograć w gry, zobaczyć ciekawe nowości, a nawet pójść na wykład...

 

To już 10 lat!

26 listopada świętowaliśmy 10 -lecie współpracy z panem Marcinem Jóźwiakiem i jego Podróżującą Filharmonią. Jubileuszowy koncert był pod tytułem "Muzyka Polaków" na 100 -lecie odzyskania niepodległości. Nie tylko słuchaliśmy pięknych utworów  granych  na pianinie i trąbce ale także doskonale się bawiliśmy. Na koniec pan Marcin wręczył pani Dyrektor statuetkę "Przyjaciele Podróżującej Filharmonii".

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi za niezapomniane chwile z muzyką, estetyczne wrażenia i doskonałą zabawę.  

Sprawozdanie z wycieczki do Teatru Lalka w Warszawie

09 października 2018r. uczniowie klasy II i IV Szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu pod opieką pani Marianny Walasek i pani Beaty Połosak-Rumak spędzili miło i pożytecznie czas na wycieczce szkolnej do Teatru Lalka w Warszawie. Uczniowie obejrzeli nowatorskie przedstawienie pt. Anna. Brzydkie kaczątko w reżyserii Marka Zakosteleckiego. Dany spektakl to zaskakująca i nowoczesna interpretacja klasycznej baśni Andersena Brzydkie Kaczątko.

Następnie w tajemniczy i zachwycający świat teatru zabrała nas odtwórczyni głównej roli – Anny – pani Anna Porusiło-Dużyńska . Aktorka w trakcie zwiedzania kulis teatru zapoznała uczniów z tajnikami gry aktorów na scenie, z rekwizytami, lalkami, pacynkami, kukiełkami. Wnikliwie opowiedziała jak powstają efekty specjalne w trakcie przedstawień i jaką role pełni w nich dźwięk i światło. Uczniowie zwiedzili również inne pomieszczenia kryjące się za kurtyną, a mianowicie garderoby, pracownie zabawek miękkich i twardych.

Przygodę w teatrze zakończyliśmy w foyer , robiąc sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy w znakomitych nastrojach wróciliśmy do szkoły, ciesząc się i opowiadając innym nasze wrażenia z wizyty w warszawskim teatrze.

Dla  Niepodległej

W piątek 9 listopada świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw uczniowie kl. VI przedstawili historię polskiej pieśni patriotycznej. Przypomniane  zostały pieśni i piosenki, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Od  Bogurodzicy po pieśni współczesne. Śpiewając uczciliśmy pamięć imiennych i bezimiennych bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskiwania niepodległości.

Następnie przyłączając się do akcji "Rekord dla Niepodległej" i o 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły, dzieci z przedszkola oraz nauczyciele i inni pracownicy odśpiewali hymn Polski. Kolejnym punktem programu był uroczysty Biało-czerwony  przemarsz przez Nadbrzeż. Każda klasa przygotowała inne biało-czerwone symbole.

Po powrocie do szkoły odbył się konkurs recytatorski wierszy patriotycznych. Podczas obrad  jury obejrzeliśmy film "Animowana historia Polski", który został zaprezentowany na EXPO w Szanghaju w 2010r.

Całodniowe uroczystości zakończyło rozdanie nagród dla najpiękniej recytujących. Była to piękna i długa  lekcja patriotyzmu i historii.

Ślubowanie klasy I - 2018

Dnia 15 października o godz. 10, jak co roku w naszej placówce, odbyła się uroczystość ślubowania Klasy pierwszej, połączone z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu.

Ceremonia miała miejsce w świetlicy wiejskiej w obecności P. dyrektor – M. Guby, przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi - prowadzącego naszą szkołę w osobach P. D. Leśniewskiej i P. A. Bielickiej, sołtys naszej wsi P. M. Drabarek, grona pedagogicznego, rodziców oraz licznych uczniów klas II – VIII.

Uroczystość prowadziła uczennica kl. VIII – G. Rogala. Po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły rozpoczęła się część artystyczna wykonaniu uczniów klasy pierwszej i ich starszych kolegów z klasy VI i VIII.

Dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w różnoraki sposób, recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki. Po części artystycznej przed pocztem flagowym, nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.

Na koniec uśmiechnięci i odprężeni już nasi najmłodsi uczniowie przyjęli życzenia od P. dyrektor – P. M. Guby, P. D. Leśniewskiej, P. A. Bielickiej. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Warszawskie Targi Fantastyki 2018

6 października udaliśmy się na kolejną edycję Warszawskich Targów Fantastyki. W ten weekend, w samym centrum Warszawy, mogli się spotkać wszyscy, którzy kochają fantastykę. Mieliśmy okazję pograć w strefie gracza, uzupełnić półki regałów książkami i grami planszowymi, nauczyć się składać origami, spotkać się pisarzami, obejrzeć wystawę fotografii czy odpocząć w strefie relaksu. Na koniec poszliśmy się belgijskimi frytkami z „Okienka” i pełni wrażeń wróciliśmy pociągiem do domu.

 

Niezwyciężeni

Dnia 5 X 2018 r. w Urzędzie Miasta i  Gminy Karczew odbył się już XVIII Konkurs wiedzy o mieście i gminie Karczew.
Brało w nim udział 6 szkół podstawowych z terenu gminy. Uroczysta oprawa tego konkursu wynikała z obchodów
470 rocznicy uzyskania przez Karczew praw miejskich.

Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się wspaniałą wiedzą. W odpowiedziach ustnych i pisemnych uzyskali
29 punktów na 29 możliwych, zajmując tym samym I miejsce w gminie.

 

Serdecznie gratulujemy !!!

Wiktorii Drabik 

Zuzi Moczulskiej

Natalce Molak

PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE

Zaczęło się zwyczajnie, grupa młodych ludzi ze Szkoły w Nadbrzeżu przystąpiła do kolejnego konkursu. Tym razem stawką była możliwość nawiązania współpracy z Fundacją „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE”.

Czworgu uczniów udało się uzyskać korzystny wynik i zaczęła się przygoda... Najpierw na przełomie czerwca i lipca grupa kilkunastu uczniów z najlepszymi wynikami testu spotkała się w weekend w Szkole w Seroczynie. Wśród nich Gabrysia Deczewska, Wiktoria Molak, Oliwia Galas i Marceli Piskorski. Celem przedsięwzięcia było zdobycie nowych wolontariuszy Fundacji. W trakcie projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach chemicznych, fizycznych i biologicznych, przeprowadzili też Piknik Naukowy dla mieszkańców Seroczyna. Cały czas byli pod czujnym okiem piątki opiekunów- bardziej doświadczonych wolontariuszy Fundacji, ich zadaniem było wyłonienie z ich grona nowych wolontariuszy Fundacji. Opiekunowie zdecydowali jednogłośnie przyjąć całą czwórkę z Nadbrzeża.

Bardzo szybko przekonaliśmy się, że była to świetna decyzja. Już dzień po powrocie Gabrysia pojechała prowadzić swój pierwszy projekt dla uczniów ze szkoły w Olszycu.

Obowiązki fundacyjne podjęła też Wiktoria. Wykazała się ogromnym zaangażowaniem w pracę nad książko- albumem o Fundacji. Uczestniczyła też w indywidualnych zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. O szczegółach swojego pięciodniowego pobytu na uczelni Wiktoria sama już wkrótce opowie swoim koleżankom i kolegom ze szkoły.

Nasi uczniowie włączyli się też w inne przedsięwzięcia: Wiktoria i Gabrysia wzięły udział w fundacyjnym biwaku. Gabrysia, Wiktoria i Oliwia uczciły 100 lecie Niepodległości biorąc udział w grze miejskiej po Warszawie.

Na początku września na dorocznym spotkaniu wolontariuszy cała czwórka złożyła ślubowanie, a Wiktoria dodatkowo otrzymała dyplom za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków. Nasi uczniowie nie zamierzają zwalniać już zapisują się na kolejne wyjazdy, Gabrysia i Oliwia szykują się do wyjazdu na uczelnię....

Opiekun konkursu

Pierwsze w historii eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Karczewie

3 lutego w remizie OSP Karczew odbyły się pierwsze w historii gminy eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Karczew. W eliminacjach wystartowało 62 uczestników – uczniów placówek oświatowych z terenu naszej gminy. ...
 
Eliminacje gminne obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Część praktyczna to test składający się z 15 pytań dla kategorii I (klasy I-IV) oraz 20 pytań dla kategorii II (klasy V-VIII) i III (szkoły ponadpodstawowe). O wysokim poziomie wiedzy wszystkich uczestników świadczy to, że konieczne było przeprowadzenie dogrywek w kategorii I i II. Część praktyczną, do której przechodzili zawodnicy z największą ilością punktów w testach w każdej kategorii wiekowej, przeprowadzali druhowie z OSP Karczew, OSP Łukówiec oraz OSP Otwock Wielki. Część praktyczna odbywała się w garażu strażackim z wykorzystaniem sprzętu pożarniczego i wozów bojowych.
Zwycięzcami eliminacji gminnych zostali:
 
Kategoria I
🥇I miejsca - Antoni Tylkowski (Szkoła w Podstawowa w Nadbrzeżu) 🏆
II miejsce Klara Latuszek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie)
🥉III miejsce Alicja Molak (Szkoła Podstawowa w Nadbrzeżu) 🏆
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy wezmą udział w marcu w eliminacjach powiatowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteście Super Bohaterami!
 
Brawo!!!
Skip to content