O szkole

Szkoła jest placówką publiczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż od 2005 roku.  Wcześniej w ramach oszczędności została zlikwidowana z powodu małej liczby uczniów.

Obecnie do szkoły uczęszcza 109 uczniów  w klasach 0 – VIII.

Nasza szkoła kojarzona jest z tym, co najlepsze w tego typu placówce – bezpieczeństwem, przyjazną, rodzinną atmosferą, rzetelnym, solidnym nauczaniem.

Wykorzystujemy atuty szkoły wiejskiej, jakimi są:

- rodzinna atmosfera,

- silna więź ze środowiskiem lokalnym,

- kompetentna, stabilna, zżyta ze szkołą kadra pedagogiczna,

- kameralny charakter szkoły,

- malownicze położenie,

- tradycje szkoły, by stworzyć szkołę dużych szans na sukces każdego Ucznia.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nasze dzieci mają mniejsze szanse niż dzieci miejskie na zdobycie dobrego wykształcenia i dobrej pracy. Powodem jest oddalenie od miasta, utrudniony dostęp do ośrodków kultury, kin, muzeów, teatrów.

Dlatego też naszym celem jest stworzenie szkoły, która:

- zapewnia warunki sprzyjające osiągnięciu sukcesu w różnych obszarach działalności szkolnej,

- rozwija kompetencje kluczowe uczniów,

- wyposaża w wiedzę i umiejętności umożliwiające sukces na wyższych etapach kształcenia,

- rozwija zainteresowania i wzbudza pasje,

- przygotowuje do pełnego, satysfakcjonującego uczestnictwa w różnych dziedzinach

dorosłego życia: rodzinnego, społecznego, publicznego, kulturalnego, zawodowego.

W szkole pracują tylko nauczyciele z pasją, którzy:

- posiadają pełne kwalifikacje i ciągle doskonalą się wykorzystując nowoczesne technologie nauczania;

- stosują najskuteczniejsze, aktywizujące metody efektywnego nauczania;

- zaspokajają potrzeby edukacyjne uczniów o różnych stylach uczenia się i oddziałują na

wszystkie rodzaje inteligencji;

- tworzą przyjazny, sprzyjający uczeniu się klimat - wspólne świętowanie małych i dużych

sukcesów.

Chcemy stworzyć w szkole warunki dla efektywnego, nowoczesnego nauczania i wszechstronnego rozwoju uczniów i przedszkolaków, a także wzbogacić bazę dydaktyczną oraz wyposażenie szkoły. Zmniejszyć dystans dzielący nas od nowoczesnych, dobrze wyposażonych placówek w mieście.

W tym  celu realizujemy różne programy edukacyjne (Ptaki, Bocian, Ratujmy mokradła, Zielony rower, Nim skorupka za młodu nasiąknie, Owoce i warzywa są na 5, Każdy uczeń wie co zrobić z ZSEE, Lekki tornister, Zachowaj trzeźwy umysł, Trzymaj formę), projekty unijne (Z Małej Szkoły w Wielki Świat, Otwarte Przedszkola);  aktywnie uczestniczymy w akcji Tydzień z Internetem; uczymy programowania w Mistrzach Kodowania (w edycji pilotażowej i kolejnych pięciu edycjach tego programu); każdego roku jesteśmy na Warszawskim Festiwalu Gier Planszowych „Planszówki na Narodowym”; współpracujemy z różnymi organizacjami i placówkami naukowymi (Wydział Fizyki i Chemii UW, Centrum nauki Kopernik) - w szkole prężnie działa koło naukowe.

Efektem  naszych działań są: najlepsze od lat (w gminie i powiecie) wyniki sprawdzianu po klasie VI, zdobyty trzykrotnie Certyfikat Małej Szkoły Promującej Ruch Naukowy, liczni laureaci różnotematycznych konkursów na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim.