Aktualności

Szkoła jest placówką publiczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż od 2005 roku.

Wcześniej w ramach oszczędności została zlikwidowana z powodu małej liczby uczniów.

Obecnie do szkoły uczęszcza 108 uczniów  w klasach 0 – VIII.

Nasza szkoła kojarzona jest z tym, co najlepsze w tego typu placówce – bezpieczeństwem, przyjazną, rodzinną atmosferą, rzetelnym, solidnym nauczaniem.

Skuteczne metody uczenia

Przed samymi świętami gościliśmy w naszej szkole p. Ireneusza Czyżewskiego, doświadczonego trenera szybkiego czytania oraz skutecznych metod uczenia się, a także nauczyciela matematyki i informatyki z ponad 30-letnim stażem. Pan Ireneusz pokazał nam, że nauka może być dobrą zabawą, a dzięki skojarzeniom szybko możemy zapamiętać różne rzeczy. Dowiedzieliśmy się też, że bardzo ważna w procesie nauki jest koncentracja i uzyskaliśmy wskazówki jak ją ćwiczyć. Podsumowując: Panie Ireneuszu było świetnie, prosimy o więcej.

 

 

Pierwszy dzień wiosny

Uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali zimę i serdecznie przywitali wiosnę, świętując ten dzień z wielkim entuzjazmem.

Zorganizowany został konkurs na najlepsze hasło, nawiązujące do tematu pożegnania zimy i powitania wiosny, w którym to triumfowały klasy: I, VI i VII. Ich kreatywne i pełne energii hasła zdobyły uznanie zarówno jury, jak i pozostałych uczestników, którzy wyrazili swój aplauz gromkimi brawami i okrzykami.

Następnego dnia uczniowie klasy 3 zaprezentowali przedstawienie pt. „To wiosna”, w którym młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem i talentem przenieśli nas w świat rodziny Czekalskich, opowiadając historię o tym, jak rodzina, czekając na nadejście wiosny, przegapiła ten cudowny moment. Przedstawienie było wspaniałym przypomnieniem, że wiosna to nie tylko data w kalendarzu.

14 marca reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w Mistrzostwach Gminy Karczew Szkół Podstawowych

14 marca reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w Mistrzostwach Gminy Karczew Szkół Podstawowych w piłce halowej organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.
Gratulacje!

Zajęcia z dogoterapii

Dziś w naszej szkole odbyły się zajęcia z dogoterapii 🐕. Zarówno uczniowie, jak i przedszkolaki, mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o psach i ich zachowaniu, a także spędzić czas z uroczą Melisą.

Warszawska Syrenka

Rosa Łukaszewska i Nikola Galas z klasy 2 wzięły udział w etapie gminnym eliminacji do 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbyły się dziś w Centrum Kultury i Sportu w Karczewie. Rosa przeszła do kolejnego etapu i będzie reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach powiatowych w Otwocku.

Gratulujemy!

 

XLVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Alicja Molak z klasy 3, Michał Kowalczyk z klasy 6 i Żaneta Żelechowska z klasy 7 wzięli udział w etapie powiatowym XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbywał się dziś w Otwocku.

Alicja zajęła I miejsce w kategorii klas 1-4 i będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie wojewódzkim.

Gratulujemy!

Tajemniczy ogród

Uczniowie klasy 5 grają w zaprojektowane przez siebie gry planszowe na podstawie lektury "Tajemniczy ogród".

 

Witamy w Mirmiłowie

"Witamy w Mirmiłowie" - uczniowie klasy 4 grają w stworzone przez siebie na lekcji gry planszowe do lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania".

Rekrutacja 2024 -2025

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

=> Wniosek <=

UWAGA RODZICE
Rekrutacja do Przedszkola
na rok 2024/2025

  • 19.02.2023r. – 15.03.2023r. do godz. 16: 00 -składanie wniosków do przedszkola również dla dzieci kontynuujących.

  • 18.03.2023r. - 22.03.2023r.- weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów;

  • 25.03.2023r. - godz. 9: 00 -podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

  • 26.03.2023r. - do godz. 16:00 - pisemne potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia;

Rekrutacja do przedszkola 2024 - 2025

Wniosek

Młodzież Zapobiega Pożarom

W piątek 23.02.24 r. nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbyły się w remizie OSP Karczew.

Alicja Molak z klasy 3 zajęła 3 miejsce w kategorii klas 1-4.

W kategorii klas 5-8 Michał Kowalczyk z klasy 6 zajął 3 miejsce, a Żaneta Żelechowska z klasy 7 - 5 miejsce.

Gratulujemy!

Koło tenisowe

Od lutego rozpoczęły się treningi trzeciej grupy w ramach koła tenisowego.

Naszym uczniom, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z tenisem, życzymy wielu sukcesów i przyjemności z gry.

Lista dobrych praktyk MSWM

Na medal

Z dumą ogłaszamy, iż nasza Pani Dyrektor zajęła I miejsce w kategorii Nauczyciel klas 0-III w powiecie otwockim w Plebiscycie Edukacyjnym 2023 "Polski Metropolii Warszawskiej".

 

 

Tłusty czwartek

Pączki, pączusie, pączuszki odmieniane dziś przez przez wszystkie przypadki. Pani Agatka osłodziła ten dzień wszystkim uczniom i pracownikom pysznymi lukrowanymi pączkami. Dostarczone do rąk własnych każdemu, bez wyjątku! Życzymy Wam wszystkim słodkiego dnia.

Ahhhh co to był za bal!

I to nie byle jaki - bo bal karnawałowy! Muzyka grała a pan Marcin Jóźwik poprowadził dzieci w wir szalonej zabawy. Były tańce, konkursy i moc radości! Szkoda tylko, że noc taka krótka...

Euroweek 2024

Uczniowie klasy 7 wyjechali na Euroweek do Różanki w Kotlinie Kłodzkiej. Na zajęciach z wolontariuszami z Peru, Pakistanu, Azerbejdżanu i Zimbabwe nie tylko rozwijamy umiejętność komunikowania się w języku angielskim, pracy w grupie i kreatywność, ale również świetnie się bawimy. Zasięg tu słaby, ale tyle się dzieje, że i tak ciężko byłoby się z nami skontaktować...

1,5% dla Oli

Młodzieżowa Rada Miejska w Karczewie

Młodzieżowa Rada Miejska w Karczewie kadencji 2023-2026 i nasz reprezentant - Filip Korzeniewski.

Akademia Bożonarodzeniowa

Dzień przed rozpoczęciem przerwy świątecznej był niezwykły dla naszej szkolnej społeczności! Nasza Akademia Bożonarodzeniowa obfitowała w magiczne chwile, które na długo pozostaną w naszych sercach. Przedstawienie "Dziewczynka z zapałkami", zaprezentowane przez klasę 2, głęboko poruszyło serca obecnych. Pozostałe klasy zaprezentowały bogaty repertuar kolęd i pastorałek, każda w swoim unikalnym stylu, co jeszcze bardziej wzbogaciło świąteczną atmosferę. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Nadbrzeż za ich nieocenioną pracę i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia.

SezoNowość

Uczniowie klas 2 i 3 mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach botaniczno-kulinarnych, które odbyły się w malowniczych przestrzeniach Ogrodu Botanicznego Warsztatu Botanicznego. To nie była zwykła lekcja biologii, ani typowe gotowanie – to była przygoda, która połączyła w sobie pasję do poznawania świata roślin z radością tworzenia smacznych potraw.

Podkreślenie sezonowości podczas warsztatów było kluczowym elementem, który wzbogacił doświadczenie uczniów. Ta lekcja pokazała, jak ważne jest dostosowanie naszych diet do naturalnego rytmu przyrody, co przynosi korzyści zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla planety.

Koło tenisowe

W grudniu na zajęciach koła tenisowego uczniowie naszej szkoły poznali technikę gry wolejem i serwisu. Doskonalili również technikę forehandu i backhandu oraz uczyli się utrzymywać wymianę z głębi kortu, wykorzystując te uderzenia.

Turniej szachowy

Naszym uczniom nie brakuje talentów. Tym razem możemy pochwalić się sukcesem Filipa Korzeniewskiego z klasy 4, który 12 listopada 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Łukówcu na Patriotycznym Turniej Szachowym u Piskorzy zajął II miejsce w kategorii "Najlepszy mieszkaniec gminy Karczew". Patronat nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Karczewa oraz Mazowiecki Związek Szachowy.
Gratulujemy!!!

"Kolory"

Uczniowie klasy 1, 2, 4 i 5 mieli dziś okazję obejrzeć niezwykłe widowisko w wykonaniu zespołu Mazowsze - bajkę muzyczną "Kolory". W podróż po krainach kolorowych figur geometrycznych zabrały nas ✨✨Gwiazdy ✨✨.

"Niech zagra tysiąc trąb i morderczy zawrze bój…"

7 listopada miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: rekonstrukcje scen wojskowych z Powstania Styczniowego. Ta pełna pasji inicjatywa, realizowana przez grupę rekonstrukcyjną, była częścią projektu "Niech zagra tysiąc trąb i morderczy zawrze bój…", Projekt ten, prowadzony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż, otrzymał wsparcie finansowe od Ministerstwa Obrony Narodowej.
Przed samą rekonstrukcją, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji. Podczas niej, eksperci szczegółowo omówili strategie, broń i postacie historyczne związane z Powstaniem Styczniowym, z szczególnym uwzględnieniem lokalnych uczestników i wydarzeń na naszych terenach.
Ta edukacyjna inicjatywa połączyła w sobie wiedzę i emocje, przybliżając uczestnikom ważny rozdział w historii Polski, z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

11 listopada

11 listopada to święto odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców. Przed ponad wiek Polska nie istniała na mapie świata, żył jednak naród, jego kultura i odwaga. Dla uczczenia tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię, która miała przypomnieć te trudne dla naszego kraju czasy, a także kształcić podstawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych oraz rozwijać uczucia patriotyczne.

"Na sarmackim dworze"

23 października uczniowie klas 4-7 mieli okazję odwiedzić Pałac w Wilanowie i uczestniczyć w zajęciach "Na sarmackim dworze", podczas których poznali historię pałacu, który sięga lat 70. XVII wieku, kiedy to król Jan III Sobieski zdecydował się wybudować swoją „wiejską” rezydencję nazwaną Villa Nova, czyli Wilanów. Ten pałac jest uważany za jedno z najważniejszych arcydzieł baroku w naszym regionie. Król Jan III pragnął cieszyć się życiem na wsi, otoczony urokami przyrody oraz doglądać prac związanych z rolnictwem i ogrodnictwem. Zwiedzając pałac i przyglądając się jego dekoracjom, mogliśmy odkryć odbicie ówczesnych upodobań ziemiańskiej arystokracji. Dobrze wykształcony, obyty w świecie i władający obcymi językami król Jan III był znawcą nie tylko wojennego rzemiosła, ale również sztuk pięknych i wszelkich nauk. Pałac Wilanów jest znakomitym przykładem tego bogactwa wiedzy. Podczas wizyty mogliśmy się poczuć jak sarmata, przymierzając elementy stroju szlacheckiego, w tym żupana, kontusza, pasa kontuszowego i kołpaka. Później mieliśmy okazję porównać nasze stroje z tymi, które można zobaczyć na XVII-wiecznych portretach szlacheckich. Dzięki temu spotkaniu poszerzyliśmy naszą wiedzę o historii i kulturze sarmackiej Polski.

"Niech zagra tysiąc trąb i morderczy zawrze bój…"

19 października Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż zorganizowało wyjątkową wycieczkę dla uczniów klasy 5 i 6. Naszym celem było poznanie historii Powstania Styczniowego oraz odwiedzenie miejsc, które upamiętniają bohaterów tamtych czasów. Wycieczka mogła odbyć się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które zaakceptowało projekt przedstawiony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż: "Niech zagra tysiąc trąb i morderczy zawrze bój…"

Wycieczka rozpoczęła się wcześnie rano, kiedy wszyscy uczniowie zebrali się przed szkołą. Pani Prezes Anna Bielicka osobiście nas powitała i przedstawiła program dnia. Jako przewodnicy w tej wyjątkowej podróży towarzyszyli nam dwaj historycy, Bogdan Kuć oraz Tomasz Żurawski, ubrani w stroje powstańców - mieli za zadanie opowiedzieć nam o tamtych wydarzeniach. Uczniowie mieli okazję poznać jeden ze szlaków miejsc pamięci Powstania Styczniowego: Glinki - Otwock Mały - Zambrzykowo Stare - Osieck. Podczas wycieczki nasi przewodnicy opowiedzieli nam o trudach i heroizmie powstańców styczniowych, którzy stawiali opór zaborcom. Wspólnie uczciliśmy ich pamięć, zapalając znicze przy miejscach pamięci i oddając im hołd. Dowiedzieliśmy się także o konspiracji, która toczyła się na terenach naszej gminy, w tym Nadbrzeżu. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Mińsk Mazowiecki, gdzie wszyscy uczestnicy mieli okazję posilić się. Po długim dniu, pełnym wrażeń i emocji, posiłek smakował wyjątkowo dobrze.

Cała wycieczka była nie tylko podróżą w czasie, ale także okazją do poznania historii Naszej Małej Ojczyzny oraz uczczenia pamięci bohaterów Powstania Styczniowego

Uczniowie vs. Farby 😉

Dnia 19 października 2023 roku uczniowie klasy siódmej wyruszyli na wycieczkę integracyjną, której głównym punktem programu było uczestnictwo w grze paintballowej. Przez trzy godziny odbyły się cztery rozgrywki, w których uczestniczyli podzieleni na zespoły. Po emocjonujących zmaganiach uczestników czekało rozpalone ognisko, przy którym mieli okazję upiec kiełbaski. Był to czas pełen wrażeń, ruchu, integracji oraz wspaniałej zabawy. Serdecznie dziękujemy zespołowi SILT Paintball za wspaniałą zabawę.

Ślubowanie

Jak co roku w Dniu Edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa w Nadbrzeżu celebrowała wyjątkową uroczystość. Tego dnia uczniowie pierwszej klasy, w obecności swoich bliskich, nauczycieli, dyrekcji oraz przedstawicieli zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż składali urocze ślubowanie i zostawali pasowani na uczniów. Przygotowania do tej ważnej chwili trwały od samego początku roku szkolnego. Pierwszoklasiści gorliwie uczyli się tekstów, wierszy i piosenek, a także pilnie ćwiczyli podczas prób. W dniu uroczystości, odświętnie ubrani, w pięknie udekorowanej sali, mieli okazję zaprezentować swoje talenty artystyczne, w recytacji, śpiewie oraz tańcu, czym zachwycili zgromadzonych gości.

Po części artystycznej, wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego, pani dyrektor, Agata Bobisz, przeprowadziła uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły. Następnie uczniowie pierwszej klasy otrzymali życzenia od pani prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż, Danuty Leśniewskiej oraz od pani dyrektor, i na dowód swojego nowego statusu otrzymali liczne prezenty, w tym legitymacje szkolne. Warto podkreślić, że przedstawienie artystyczne, które stanowiło ważną część uroczystości, zostało przygotowane przez naszą wspaniałą wychowawczynię klasy pierwszej, panią Marianę Walasek. Serdecznie dziękujemy pani Marianne za jej trud i zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy dzień pozostanie na długo w pamięci uczniów pierwszej klasy, jako piękna i wzruszająca inauguracja ich szkolnej przygody.

 

„Niech zagra tysiąc trąb i morderczy zawrze bój…”

160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego to wspaniały moment na zaprezentowanie lokalnej społeczności miejsc pamięci narodowej tego wielkiego zrywu, na terenie gminy Karczew ale również na terenie Powiatu Otwockiego. Mało osób z naszego regionu, a niestety w szczególności młodzież, zna związki gminy Karczew, Otwocka i przyległych miejscowości z terenu Powiatu Otwockiego, z wydarzeniami Powstania Styczniowego. Większość nie potrafi wskazać miejsc pamięci czy wymienić wydarzeń jakie tu się rozegrały. Tym samym niezbędnym jest uświadomienie naszej lokalnej społeczności ze szczególnym naciskiem na młodzież i dzieci z gminy Karczew, ale też innych szkół z terenu Powiatu Otwockiego, dramatycznych wydarzeń tego zrywu patriotycznego i nakłonienia do zgłębienia historii zarówno tej ogólnopolskiej jak i lokalnej, w kontekście budowania nowoczesnej tożsamości narodowej, politycznej i kulturowej.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż pozyskało dofinansowanie od tego zadania w kwocie całkowitej 36.994,80 zł., dzięki temu będziemy mogli zrealizować następujące zadania.

  1. Wycieczki tematyczne szlakiem miejsc pamięci Powstania Styczniowego.
  2. Warta honorowa z udziałem klas szkół mundurowych pod mogiłom uczestnika Powstańca
    Styczniowego.
  3. Zorganizowanie rekonstrukcji historycznej z udziałem żołnierzy z jednostki wojskowej i uczniów
    klas mundurowych- przedstawienie jednej ze scen batalistycznych Powstania Styczniowego
  4. Zorganizowanie wraz z żołnierzami z jednostki wojskowej wieczornicy śpiewania pieśni
    patriotycznych.
  5. Przeprowadzenie cyklu prelekcji wraz z pokazem strojów z epoki Powstania Styczniowego.

„Z kijkami w świat…”

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nadbrzeż, pozyskało dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 10.000 zł na realizację zadania pn „Z kijkami w świat…”

Celem tego przedsięwzięcia było zaktywizowanie lokalnego środowiska seniorów z gminy Karczew do uprawiania sportu Nordic Walking, pod okiem profesjonalnego trenera. Dla każdego z uczestników zostały zakupione kijki do tego sportu, przeprowadzona została prelekcja na temat zdrowego odżywiania i zasad i celu uprawiania Nordic Walking.

W ramach dofinansowania odbyło się 15 spotkań seniorów zakończone wspólnym poczęstunkiem.

Mamy nadzieje, że zajęcia będą kontynuowane już poza projektem.

 

Kampinos

5 października uczniowie z klas 4 i 5 wybrali się na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego, który słynie z pięknych krajobrazów i różnorodności przyrodniczej. Podczas spaceru po ścieżce edukacyjnej mieli okazję zapoznać się z tamtejszą fauną i florą.
Uczestnicy wycieczki mieli możliwość brania udziału w różnych aktywnościach fizycznych. Strzelali z łuków do celu i grali w arrow tag, co nie tylko było dla nich rozrywką, ale także dostarczyło im dużo adrenaliny. Po wysiłku fizycznym uczniowie przygotowali posiłek na świeżym powietrzu, co stanowiło doskonałą okazję do nauki gotowania na wolnym powietrzu.
Dodatkowo, podczas wycieczki odbyły się gry terenowe, które pozwoliły uczniom rywalizować i współpracować w zespołach. Po całym dniu pełnym aktywności i zdobywania nowej wiedzy uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy, zyskując nowe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia z tego pięknego miejsca.

"Chłopak, który sięgnął gwiazd - tydzień przygód z Mikołajem Kopernikiem"

2 października uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność odwiedzić Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku. W ramach projektu "Chłopak, który sięgnął gwiazd - tydzień przygód z Mikołajem Kopernikiem" mieliśmy okazję zgłębić tajemnice życia i dokonań wielkiego polskiego astronoma. Nasza wizyta rozpoczęła się od zwiedzania fascynującej wystawy fotograficznej poświęconej Mikołajowi Kopernikowi. Zdjęcia przybliżyły nam sylwetkę tego wybitnego naukowca i wprowadziły nas w atmosferę jego czasów. Kolejnym punktem programu był film o obserwowaniu ciał niebieskich w kopule 360 stopni. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z miło spędzonego czasu i zdobytej wiedzy. Dziękujemy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pogadanka o harcerstwie

W dniu dzisiejszym klasę 1 i 2 odwiedził zuch z 69 gromady "Nibylandia" Hufiec Otwock. Mila opowiadała naszym uczniom o harcerstwie, o zasadach w nim panujących, umundurowaniu i o tym, co sercu każdego zucha jest najbliższe - byciu dobrym, zaradnym i o miłości do ojczyzny. Nie zabrakło oczywiście historii o niesamowitych przygodach, jakie harcerz może spotkać na swojej drodze, po czym wspólnie wysłuchaliśmy hymnu zuchów. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu w niejednym małym serduszku zrodzi się plan, by wstąpić w te zacne szeregi i z dumą nosić na mundurze symbol ZHP Czuj! Czuj! Czuwaj!

 

Skip to content